25
lutego 2020
Informacje Prasowe

Wyjątkowa wystawa w bibliotece

Dodano: 07.02.2012
Wyjątkowa wystawa w bibliotece

Skłaniającą do refleksji wystawę można przez najbliższy miesiąc oglądać w polkowickiej bibliotece. Jest to ekspozycja stworzona przez uczestników III Polkowickich Prezentacji Niepełnosprawni – Sprawnym

Polkowickie prezentacje to wyjątkowa impreza współorganizowana przez osoby niepełnosprawne. Przez jej trzy edycje zobaczyliśmy jakie naprawdę są osoby niepełnosprawne – zaradne życiowo, wysportowane, uzdolnione artystycznie.

- Co ważne, zaobserwowaliśmy, że mają podobne problemy jak osoby zdrowe, a to bardzo nas do siebie zbliżyło – mówi Jolanta Mielczarek, koordynator III Polkowickich Prezentacji Niepełnosprawni – Sprawnym.

Wystawa w bibliotece to efekt pracy uczestników prezentacji – zarówno osób niepełnosprawnych jak i sprawnych. Podczas imprezy zadano im pytanie o prawa osób niepełnosprawnych.

- Mieli oni dokończyć sformułowanie „Mam prawo do…”. Uczestnicy zadania pracowali w grupach. Efekt ich pracy jest bardzo ciekawy, dlatego bardzo zachęcam zobaczenia do wystawy w bibliotece – dodaje Jolanta Mielczarek.

Wystawa będzie czynna przez najbliższe cztery tygodnie. Zapraszamy do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach przy ul. Skalników 6.

Ewa Szczecińska – Zielińska

Rzecznik prasowy

Urząd Gminy Polkowice

ul. Rynek 1