19
października 2019
Informacje Prasowe

AGRO-TECH 2019 – CANWILBUS znów w trasie

Dodano: 01.07.2019
AGRO-TECH 2019 – CANWILBUS znów w trasie

XLII Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH odbywające się w ten weekend (29-30 czerwca) w Minikowie będą kolejnym przystankiem na szlaku CANWILBUSA – mobilnej jednostki badawczej ANWILU.

Bogata historia wystawy rolniczej AGRO-TECH – sięgająca jeszcze lat siedemdziesiątych – ­sprawia, że jest ona uznawana za jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Każdego roku na terenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie spotykają się setki krajowych wystawców, do grona których stale dołączają reprezentanci zagranicznych firm, m.in. z Austrii, Białorusi, Czech, Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii czy też Włoch.

Z myślą o udziale w tego typu wydarzeniach zaprojektowany został CANWILBUS, czyli nowoczesne minilaboratorium stworzone przez ANWIL  we  współpracy z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wyposażenie jednostki pozwala na przeprowadzanie zaawansowanych badań gleby oraz  roślin.. Dzięki temu już w ten  weekend pracownicy włocławskiej spółki z Grupy ORLEN opowiedzą rolnikom o efektywnych sposobach nawożenia, a  także  wykonają wspólnie z nimi analizy próbek gleby pod kątem składu mineralnego i oznaczenia odczynu, co stanowić będzie podstawę optymalnego doboru dawek i rodzajów nawozów.