08
lipca 2020
Informacje Prasowe

Mobilne laboratorium ANWILU w Bednarach

Dodano: 20.09.2019
Mobilne laboratorium ANWILU w Bednarach

Włocławska spółka z Grupy ORLEN uczestniczy w XXI Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW 2019 w Bednarach. Przedstawiciele ANWILU prezentują ofertą produktową firmy, a także – wraz z odwiedzającymi stoisko – przeprowadzają badania gleby, korzystając ze specjalistycznej aparatury swojego mobilnego minilaboratorium – CANWILBUSA.

W gronie wystawców tegorocznej edycji znalazły się również cztery inne spółki z Grupy ORLEN: ORLEN Paliwa, ORLEN Oil, IKS Solino oraz ORLEN Ochrona. Wydarzenie potrwa do niedzieli, 22 września.

Ponad dwudziestoletnia tradycja wystawy organizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych sprawia, że AGRO SHOW uznawane jest za jedną z największych plenerowych imprez rolniczych w Europie. Każdego roku wydarzenie odwiedza blisko 140 tys. osób, dla których jest ono dobrą okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w światowym rolnictwie. W gronie kilkuset polskich i zagranicznych wystawców znajdują się m.in. producenci nawozów, nasion i środków ochrony roślin.

Stoisku włocławskiej spółki z Grupy ORLEN towarzyszy mobilne minilaboratorium stworzone we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wyposażenie jednostki pozwala na przeprowadzanie badań gleby i roślin w dowolnym miejscu. Dzięki temu w Bednarach pracownicy ANWILU mogą nie tylko opowiedzieć rolnikom o efektywnych sposobach nawożenia, ale również wykonać wspólnie z nimi analizy próbek gleby m.in. pod kątem składu mineralnego, co stanowić będzie podstawę optymalnego doboru konkretnych dawek i rodzajów nawozów.

Odwiedzający wystawę AGRO SHOW będą mogli zobaczyć mobilne minilaboratorium CANWILBUS, a także zapoznać się z ofertą produktową spółek Grupy ORLEN (stoisko 82, sektor C) do niedzieli, 22 września.